KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Pazarcık Meslek Yüksekokulu

Uzaktan Eğitim Sisteminin İşleyişine İlişkin Bilgilendirme Duyurusu-26.03.2020

Uzaktan eğitimde dersler ağırlıklı olarak asenkron (canlı ders şeklinde olmayan) şekilde yapılacaktır. İlgili dersin öğretim elemanının her bir ders haftası için sisteme yükleyeceği ders materyallerini (doküman, sunum, video vb.) sistem üzerinden takip ediniz. İlgili materyallere çalıştıktan sonra, EYS sistemi üzerinden mesaj göndererek dersin öğretim elemanına sorularınızı yöneltebilirsiniz. Öğretim elemanları sorularınıza cevap vererek dersin daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacaktır.

Uzaktan eğitimde derse devam zorunluluğu yoktur. Uzaktan öğretim döneminde öğrenciler derslere tam devamlı sayılacaktır. Dersler asenkron yapıldığından öğrencinin sorumluluğu sisteme yüklenen ders materyallerine çalışmaktır. Bunu kendi zaman planlamanız içerisinde istediğiniz zaman diliminde yapabilirsiniz.

Ara sınavlar online uzaktan yapılacaktır. Sınav takvimi ve programı ilerleyen günlerde Rektörlüğümüz tarafından ayrıca duyurulacaktır. Sınav takvimi ilan edildikten sonra, yapılacak sınavın niteliği ile ilgili dersi veren öğretim elemanından bilgi alabilirsiniz.

Uzaktan eğitimle ilgili üniversite web sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruları takip ediniz. Kurumsal olarak yapılmayan hiçbir duyuruya/habere itibar etmeyiniz. Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) web sayfasında (uzem.ksu.edu.tr) Sık Sorulan Sorular yayınlanmıştır. Burayı mutlaka okuyunuz.

Uzaktan eğitim sürecinde sınıf ortamında olmadan, öğretim elemanı ile yüz yüze olmayan bir şekilde ders işlemenin zor olduğunu biliyoruz. Bizim için de siz öğrenciler karşımızda olmadan ders anlatmak bir o kadar zor. Sürecin ne kadar uzaktan eğitim olarak yürüyeceğine pandemi sürecinin seyrine göre karar verilecektir. Bu zorlu süreci sizlerin dönem kaybı yaşamamanız için birlikte atlatıp tekrar sınıf ortamında yüz yüze gelmeyi bekliyoruz.Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü